TRAVEL TAXI – Taxi till och från Norrköping Airport

Res bekvämt och prisvärt till och från Norrköping Airport med TRAVEL TAXI. Oavsett om du reser i tjänsten eller ska på semester erbjuder vi förmånliga priser och fasta priser på de flesta resor.

Samåk och spara pengar

Med TRAVEL TAXI kan du välja att samåka med andra resenärer. Det ger dig ett lägre pris samtidigt som du bidrar till en bättre miljö.

Specialpris mellan Norrköpings Centralstation och Norrköping Airport

Från endast 215 kr per enkelresa
257 kr per enkelresa övriga tider

✅ Gäller för upp till 4 passagerare i samma sällskap
✅ Samma pris oavsett om du reser ensam eller tillsammans med upp till tre medresenärer
✅ Måste förbokas senast 1 timme före avresa

Priser:

  • Helgfria vardagar kl. 08.00-18.00: 215 kr
  • Övriga tider: 257 kr

Så fungerar samåkning

Priset baseras på antalet resenärer i fordonet. När du bokar anger du om du vill samåka.

  • Reser du ensam betalar du priset för 1 resenär.
  • Samåker du med andra kan kostnaden per person bli lägre.
  • Du betalar aldrig mer än det angivna maxpriset.

Vi planerar och samordnar resorna för att ge dig en så smidig och effektiv resa som möjligt till eller från flygplatsen.

En trygg och smidig flygplatstransfer

TRAVEL TAXI är ett samarbete mellan Norrköping Airport och Taxibil i Östergötland. Vårt mål är att erbjuda punktliga, prisvärda och bekväma transporter för både privat- och affärsresenärer.

Boka din flygtaxi idag

🚕 Res enkelt mellan Norrköpings Centralstation och Norrköping Airport till fasta och förmånliga priser.

Taxi Norrköping: 011-100 100

Till/Från Norrköping flygplats Helgfria vardagar 08-181 pass2 pass3 pass
Linköping851499425
Söderköping399320247
Finspång714452399
Katrineholm ​1239709530
Nyköping1239709530
Västervik260414541013
Motala28141213851
Borensberg1712924709
Mantorp1633872672
Mjölby18341003782
Åtvidaberg1633851641
Till/Från Norrköping flygplats ÖVRIG TID1 pass2 pass3 pass
Linköping1024599509
Söderköping478383294
Finspång856541478
Katrineholm ​1486851635
Nyköping1486851635
Västervik312417481218
Motala337614541019
Borensberg20531108851
Mantorp19581045809
Mjölby22051202940
Åtvidaberg19581024767
Taxibil i Östergötland
Chatbot
Boka Taxi Ring oss