Travel Taxi

TRAVEL TAXI – Flygtaxi till och från Norrköping flygplats för specialpriser oavsett om du flyger i tjänsten eller på din semesterresa. Fasta priser på nästan alla resor. Samåk – det tjänar både du och miljön på! ​

Norrköpings Centralstation* 245:-/max fyra pass (övrig tid) – Måste förbokas minst 1 timme innan.

Prisuppgifter gäller per person. Prislista baserar sig på antalet resenärer i bilen. Reser du själv betalar du för 1 pass. Samåker du med en medresenär betalar du och din medpassagerare det pris som motsvarar två resenär enligt prislista ovan.

Ange vid bokning om du vill samåka. Väljer du att samåka betalar du ett maxpris enligt 1 pass ovan, men blir ni fler resenärer, betalar du genast ett lägre pris, enligt prislista ovan.

Taxibil i Östergötland skräddarsyr då din resa tillsammans med din medresenär så att du på smidigast sätt kommer till och från Norrköping flygplats.

*Specialpris mellan Norrköpings Centralstation gäller för max 4 pass. 205:-/enkel väg helgfria vardagar 08–18 och 245:-/enkel väg övrig tid. Gäller oavsett om du är ensam eller om ni åker i ett sällskap på 4 passagerare. TRAVEL TAXI är ett samarbete mellan Norrköping flygplats och Taxibil i Östergötland

Till/Från Norrköping flygplats Helgfria vardagar 08-181 pass2 pass3 pass
Linköping810475405
Söderköping380305235
Finspång680430380
Katrineholm ​1180675505
Nyköping1180675505
Västervik24801385965
Motala26801155810
Borensberg1630880675
Mantorp1555830640
Mjölby1755955745
Åtvidaberg1555810610
Till/Från Norrköping flygplats ÖVRIG TID1 pass2 pass3 pass
Linköping975570485
Söderköping455365280
Finspång815515455
Katrineholm ​1415810605
Nyköping1415810605
Västervik297516651160
Motala32151385970
Borensberg19551055810
Mantorp1865995770
Mjölby21001145895
Åtvidaberg1865975730